Ošetrovanie produktov

Úvod Informácie

Pre zachovanie životnosti a kvality zakúpených produktov odporúčame vždy dodržiavať pokyny uvedené na štítku produktu resp. iné pokyny obdržané pri kúpe. Nižšie sú uvedené odporúčania pre jednotlivé kategórie produktov.


ŠPORTOVÉ A FUNKČNÉ SPODNÉ PRÁDLO:

Športovú a funkčnú bielizeň je možné prať v práčke, odporúča sa pranie len pri teplote do 30°C. Pri praní neodporúčame používať aviváž, ktorá by mohla poškodiť jemné vlákna a bielizeň by potom prišla o svoje funkčné vlastnosti. To isté platí pre rôzne zmäkčovadlá. Pred praním športovú a funkčnú bielizeň prevráťte vždy naruby. Ďalej odporúčame nepoužívať sušičku, môže dôjsť k znehodnoteniu produktov. Možnosť žehlenia závisí od daného produktu. Vždy sa riaďte pokynmi na štítku resp. symbolmi priamo na produkte.


PLAVKY:

Plavky po každom použití ručne vyperte vo vlažnej vode. Dbajte na to, aby plavky po použití nevyschli, najlepšie je zabaliť ich do vlhkého uteráku a tak ich dopraviť na miesto, kde ich ešte vlhké môžeme preprať a prepláchnuť čistou vodou. Potom plavky nechať spontánne vyschnúť. Neodporúča sa sušiť plavky na priamom slnku, na radiátore a v sušičkách.

Voda vo verejných bazénoch z hygienických dôvodov obsahuje väčšie množstvo chlóru, ktorý negatívne vplýva na životnosť plaviek. Ide hlavne o elasticitu a farbu plaviek. Termálne a bahenné kúpele, morská soľ a nekvalitné (agresívne) pracie prostriedky  môžu tiež negatívne vplývať na farbu, kvalitu a tým aj na životnosť plaviek.


PÁPEROVÉ KABÁTY, BUNDY a VESTY:

Náplň - páperie a prachové perie obsahujú prirodzený tuk, ktorý ich chráni pred prípadným navlhnutím alebo zmoknutiím. Preto je pri čistení nevyhnutné dodržiavať teplotu do 30°C. To isté platí pre sušenie. V opačnom prípade môže dôjsť k uvoľňovaniu tuku z páperia a peria, čo môže viesť k poškodeniu výrobku. Aby ste sa zbytočne nevystavovali riziku poškodenia týchto produktov, odporúčame v prípade potreby kabát, bundu alebo vestu nechať vyčistiť špecializovanou čistiarňou.


PODPRSENKY A SŤAHOVACIA BIELIZEŇ:

Kvôli jemnosti materiálov sa odporúča ručné pranie vo vlažnej vode (do 30°C) za použitia tekutého pracieho prostriedku bez aviváže a zmäkčovadiel. Produkty po praní nežmýkajte!

Ďalej odporúčame nepoužívať sušičku, produkty chemicky nečistiť a nebieliť.

Copyright 2013 - 2023 © cool